Sık Sorulan Sorular

En Çok Merak Etiğiniz Sorular Ve Cevapları
 Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Konaç
Soru
Doktor hanım merhaba Geçen ay nişanlımdan ayrıldım çok üzgünüm çünkü bu dönem bir birliktelik yaşadık ve kızlık zarım bozuldu bu nedenle kendimi işime veremiyorum. Ailem duyar diye çok korkuyorum kalıcı kızlık zarı yapıldığını bir arkadaşımdan duydum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz gerçekten çok çaresiz kaldım. Şimdiden teşekkürler.
Cevap
Öncelikle geçmiş olsun diyorum gerçekten bizim toplumumuzda hoş karşılanmayan bir durum ve sizi çok iyi anlıyorum. Ancak dünyanın sonu da değil bir hatanın bedelini ömür boyu ödemek haksızlık olur. Kalıcı kızlık zarı dikimi yapılabilir. 30 dakikalık bir işlemdir sonrasında rahatlıkla yürüyerek evinize gidebilirsiniz.

Soru
Merhaba Ayşe hanım çok acil yardımınıza ihtiyacım var yoksa intihar etmeyi bile düşünüyorum.. Erkek arkadaşım zorla birlikte oldu ve kızlık zarım bozuldu. Bana ne önerirsiniz?
Cevap
Öncelikle sakın aklınıza intihar gibi düşünceler getirmeyin lütfen hayatta her şeyin çaresi var bunu unutmayın. Kalıcı kızlık zarı dikimi yaparız merak etmeyin. Sonrasında önerilerimize uyarsanız hiçbir sorun yaşamazsınız. 30 dakikalık bir işlemdir. Selamlar.


Soru
Ayşe hanım geçen ay nişanlandım onu çok seviyorum ve kaybetmek istemiyorum ona nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum bekaretimi daha önce kaybettiğimi söylersem onu tamamen kaybedeceğimden korkuyorum. Bir arkadaşımdan kalıcı kızlık zarı dikimi yapılabildiğini duydum ne derece güvenilir evlendiğimde kanamam olur mu? çok endişeliyim yanıt verirseniz sevinirim…
Cevap
Elbette kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz. 30 dakikalık bir işlemdir sonrasında rahatlıkla yürüyerek evinize gidebilirsiniz. Önerilerimize uyarsanız kesinlikle bir sorun yaşamazsınız merak etmeyin. Evlendiğinizde de kanamanız olur tabii ki.

Soru
Kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmak istiyorum acaba fiyat öğrenebilir miyim?
Cevap
Bu konuda 0533 136 39 80 ya da 0212 660 88 46 numaralı telefonlardan fiyat bilgilerimizi öğrenebilir randevunuzu ayarlayabilirsiniz…

Soru
Doktor hanım maalesef çocuk iken başıma çok kötü bir olay geldi hala etkisinden kurtulmuş değilim. Bu yaz evleneceğim sırf bu olay yüzünden nişanlımdan ayrılmayı ve hiç evlenmemeyi bile düşündüm. Ancak ailem duyar diye çok korkuyorum. Kızlık zarı dikimi konusunda bilgi almak istiyorum mümkünse teşekkürler.
Cevap
Geçmiş olsun öncelikle keşke anneniz ile bu konuyu paylaşmış olsaydınız çocukken bir şekilde size yardımcı olurdu ve bu kadar bunalmazdınız. Yine de her şeyin bir çaresi var neyse ki. İki seçeneğiniz var geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi yapılabilir. Düğün haftasında geçici ya da şu sıralarda istiyorsanız kalıcı kızlık zarı dikimi yapılabilir. 20 - 30 dakikalık bir işlemdir sonrasında rahatlıkla evinize gidebilirsiniz.

Soru
Merhaba septalı kızlık zarında ilk ilişkide genelde zorluk yaşanır mı? ilk ilişkide mutlaka kanama olur mu? Kızlık zarının bozulması ortadaki septanın kopması ile mi olur... Eğer septa kopmazsa veya ilk birliktelik gerçekleşmezse ne yapmalıyız?
Cevap
Eğer kızlık zarınız çok kalın değil ise zorluk yaşamazsınız merak etmeyin.

Soru
Merhaba, genel muayene ücretiniz ve kızlık zarı kontrolü için ücretiniz ile muayene gün ve saatleri konusunda bilginizi rica ederim.
Cevap
Muayene ücreti ve çalışma saatlerimiz için 0533 136 39 80 numaralı telefondan asistanımdan yanıt almanız daha doğru olur. Selamlar…
  
Soru
İyi günler Ayşe Hanım size bir sorum olacak kız arkadaşımla birlikte olduk bugün doktora gittiğinde 3.5 aylık hamilesiniz demişler fakat son adet günü 25 Ekim bide düşündügüm gerekçesi ile çocuğun anne rahimde oluşma suresi yok mudur? Yani nasıl oldu da 3,5 aylık hamile olabildi lütfen cevap verebilirseniz çok iyi olur teşekkür ederim yani aldırmayı düşünüyoruz size zahmet beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Cevap
Merhaba gebelik haftasının hesaplanması tıbbi olarak kadının en son gördüğü adet tarihinin ilk gününden itibaren hesaplanır. 29 Ekim’i doğru kabul edersek kız arkadaşınız 3,5 aylık gebedir sorun yok.
  
Soru
Ayşe hanım merhaba, ben erkek arkadaşımla çok büyük bir yanlış yaptım ve beni kandırdı. Birlikte olduk. Çok pişmanım ve ömür boyu bunu çekmek istemiyorum. Geçici değil de ilerde eşimin anlamaması için size geleceğim ama korkuyorum. Kalıcı flexti sanırım adı bana yardımcı olur musunuz? Geri dönüşünüzü bekliyorum teşekkür ederim.
Cevap
Merhaba öncelikle başınıza gelen için kendinizi suçlamayınız lütfen hayatta insan her şey ile karşılaşabiliyor maalesef iyi ya da kötü unutmayın her şeyin çaresi var. Flep yöntemi ile (çift kat) kalıcı kızlık zarı dikimi yapıyoruz önerilerimize uyarsanız kesinlikle bir sorun yaşamazsınız. İlk gecenizde de sorun olmaz merak etmeyin… 0533 136 39 80’den randevunuzu ayarlayabilirsiniz. Selamlar…

Soru 
Ben bu işlem yapıldıktan sonra evliliğin ilk gecesi kanın olup olmadığını öğrenmek istiyorum benim için çok önemli.
Cevap
Tabii ki önerilerimizi aynen uygularsanız hiçbir sorun yaşamazsınız merak etmeyin.

Soru
Merhaba Ayşe Hanım Size bir sorum olacak, nişanlımla cinsel ilişkiye girmediğimiz hâlde az miktarda pembemsi bir kanamam oldu bunun sebebini öğrenebilir miyim?
Cevap
Merhaba ufak bir zedelenme oluşmuş olabilir isterseniz yine de kesin emin olmak için kızlık zarı muayenenizin yapılmasında fayda var. Selamlar.

Soru
Hocam ben 31.12.2013 de kızlık zarı dikimi operasyonu geçirdim adet gecikmesi oldu gebelik testi yaptım negatif çıktı acaba ilaçların etkisinden kaynaklanıyor olabilir mi düzensizlik vardı zaten ama 5 6 aydır düzenliydi stres kaynaklı olabilir mi tekrar gebelik testi yapmama gerek var mı?
Cevap
Eğer kanda gebelik testi negatif çıktıysa korkmayın gebeliğiniz yoktur stresten ya da hormonal bir bozukluktan ya da kist vs. gibi nedenlerle olabilir eğer şikâyetiniz daha sonra da devam ederse muayene olmanızda fayda var selamlar...

Soru
İyi akşamlar ben kızlık zarımı kalıcı olarak diktirmek istiyorum uzun zamandır düşünüyorum fakat bu işlem yasaklandı diye haber duymuştum çok üzülmüştüm sizi bulunca sormak istedim kalıcı diktirmek istiyorum fiyat öğrenebilir miyim birde birkaç sene sonra evlendiğimde bir problem olmaz dimi yine aynı şekilde kanar kendiliğinden açılma riski var mı? Teşekkür ederim.
Cevap
Merhaba Kızlık zarı dikimi yasal olarak ve de dinimiz açısından da uygundur merak etmeyin. 30 dakikalık bir işlemdir sonrasında rahatlıkla yürüyerek evinize gidebilirsiniz.

Soru
Merhaba bundan 3 sene önce bir ilişkim oldu bakireliğimi verdim ama sonuç ayrılık oldu. Şimdi ise bir ilişkim var. İlişkiye girdik o gün hastaydım sevgilimde bakireliği aldı sandı adet olduğumu bilmiyordu bakireliğimi onun aldığını biliyor. Ama şimdi sıkıntılar çıktı hastaneye götürmek istiyor onun bozulduğuna dair bir rapor almak istiyor peki sonucu ne olur cevap verirseniz sevinirim iyi günler.
Cevap
Merhaba kızlık zarınızın kimin tarafından bozulduğu muayene ile anlaşılmaz. Eğer çok yeni bir birliktelik olmuş ise olayın yeni olduğu anlaşılır. Resmi yazılı kızlık raporu alabilmeniz için savcılık kararı olması gerekir. Ancak sözel olarak öğrenebilirsiniz.

Soru
Kızlık zarımı diktirmek istiyorum ancak ne kadar süre kalıcı olabiliyor ve bu operasyon ne kadar sürüyor? Bilgi verebilirseniz sevinirim.
Cevap
Merhaba kalıcı kızlık zarı dikimi yaklaşık 30 dakikalık bir işlemdir sonrasında rahatlıkla yürüyerek evinize gidebilirsiniz. Önerilerimize aynen uyarsanız hiçbir sorun yaşamazsınız Kalıcı kızlık zarı dikiminden ve iyileştikten sonra ne zaman bir birliktelik yaşayacağınızın bir önemi yok...

Soru
19 yaşındayım. Kızlığım bozulalı yaklaşık 2 ay oldu. Kalıcı yöntem ile diktirmek istiyorum fakat tecrübeli ve güvenilir bir doktor ile bu operasyonun gerçekleştirilmesini istiyorum. kesin bir fiyat alabilmem mümkün müdür? Kalıcı yöntemin fiyatı neye göre değişir? Yardımlarınız bekliyorum.
Cevap
Kalıcı yöntemin fiyatı sedo anestezi ya da lokal anestezi alıp almamaya göre biraz farklılık göstermektedir. Kesin fiyat için 0533 136 39 80’i arayabilirsiniz.

Soru
Merhaba Doktor Hanım, Birkaç sene önce ilişkiye girdim fakat kan gelmedi. Yakın zamanda evlenmeyi düşünüyorum. Nasıl bir işlem uygulaya biliriz? 
Cevap
Merhaba kızlık zarınız esnek olabilir ancak eğer eşiniz bu konuda kesinlikle titiz ve anlayışlı değilse siz karar verirseniz kalıcı ya da düğün haftası içinde geçici kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz. Karar verirseniz 0533 136 39 80’den randevu ve fiyatlar konusunda bilgi alabilirsiniz sevgiler.

Soru
Merhaba çocukken tecavüze uğradım şu ana kadar kimseye söyleyemedim beni ölüm ile tehdit ediyordu. Bu yüzden hayata küstüm intihar etmeyi düşündüm ailem bu konuda çok tutucudur duyarlarsa beni öldürebilirler çok bunalımdayım. Şimdi görücü usulü ile ailem beni uzak bir tanıdığın oğlu ile evlendirmek istiyorlar ben evlenmek istemiyorum ama mecburum ne olur bana yardım edin. Eğer öğrenilirse çok kötü olur. 
Cevap
Merhaba öncelikle çok can sıkıcı bir durum gerçekten çok geçmiş olsun. Bunun üstesinden daha kolay gelebilmeniz için bir psikolog tan yardım alabilirsiniz. Güçlü olmalısınız önünüzde yaşanacak bir ömrü daha mutlu geçirmek için çaba göstermelisiniz. İntihar seçeneğini asla aklınıza bile getirmeyin. Kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz en azından psikolojinizin düzelmesine de destek olur. 30 dakikalık bir işlemdir sonrasında normal yaşantınıza devam edebilirsiniz. Fiyatlar ve ücret için asistanlarımla görüşebilirsiniz selamlar.

Soru
Hocam ben sadece size ne kadar minnettar olduğumu söylemek istiyorum size hep dua edeceğim her şey için teşekkürler.
Cevap
Teşekkür ederim. İyi Çalışmalar.

Soru
Ayşe hanım merhaba biz nişanlım ile 1 ay sonra evlenmek istiyoruz ancak birlikte olduk ve kanama geldi onda bir sorun yok ancak nişanlım doğulu ve ailesi çarşaf görmek istiyorlar her ne kadar net belirtmeseler de beklentilerinin bu yönde olduğunu biliyoruz. Nişanlım ile diktirmeye karar verdik bize bir yol gösterirseniz seviniriz şimdiden teşekkürler. 
Cevap
Merhaba isterseniz düğün haftasında gelin geçici kızlık zarı dikimi yapalım sorun yaşamazsınız merak etmeyin.


EmoticonEmoticon